דקים

 
 
 
 

חברת פרגולה הראל מציעה בנוסף למגוון פרגולות גם סוגים שונים של דקים - מעץ איפאה ומעץ אורן. דק איפאה הינו מומלץ במיוחד, שכן הוא חזק ועמיד לאורך שנים, ומאפשר אף לגלזורה של העץ להשתמר ללא חידושי צבע.

סגירות חורף מתאימות לבתי קפה, למסעדות ולגני אירועים. הן ניתנות לפתיחה ולסגירה בקלות בכל רגע נתון, ומוצעות במבחר דגמים וצבעים. התקנתן מאושרת על ידי הרשויות המקומיות.

דקים 

דקים הם משטחי ריצוף מעץ, המיועדים לריצוף חוץ. בשונה מפרקטים, שגם הם משטחי ריצוף, העשויים לעיתים מעץ אך מיועדים לריצוף בפנים הבית, דקים מעץ מיועדים לריצוף חיצוני. דקים ניתנים להתקנה במרפסות, גינות וחצרות של בתים פרטיים, וגם במקומות ציבוריים, כגון: במסעדות ובתי קפה, טיילות, גנים ציבוריים, מרינות, ובכל מקום ציבורי בעל מרפסות או חללים חיצוניים- בתי מלון, בתי חולים, פארקי מים ועוד.

פרט ליתרונם העיצובי של הדקים, לדקים יש גם חשיבות פונקציונאלית והיא מניעת החלקה. לכן התקנת דקים מאפיינת במיוחד אזורים ליד מים, כמו: מסביב לבריכות פרטיות וציבוריות, פארקי מים, טיילות בקרבת הים, מרינות ואפילו מסביב לסאונות ומתקני ג'קוזי מקורים.
דקים מעניקים לכל משטח או חלל מראה עיצובי מיוחד. אפשרויות העיצוב בדקים הן רבות הודות לסוגי העץ השונים מהם ניתן לייצר דקים: דקים מעץ אורן, דקים מעץ סידר, דקים מתיק בורמזי, דקים מאירוקו, דק איפאה ועוד.

 

דק מעץ איפאה


איפאה הוא אחד החומרים הפופולאריים לייצור דקים. איפאה הוא עץ טרופי שאזורי הגידול שלו הם מרכז ודרום אמריקה. האיפאה הוא עץ מאסיבי וחזק משום שצפיפות הסיבים בו היא גבוהה במיוחד. לכן עץ האיפאה משמש ליצירת תשתיות מאסיביות המיועדות לשימוש באתרי בנייה, משטחי עבודה, ידיות לכלי עבודה, רהיטים יוקרתיים ועוד. אחד השימושים הפופולאריים לסוג עץ זה היא בניית דקים.


דק איפאה נחשב לדק איכותי יותר מסוגי דקים אחרים. מכיוון שמדובר בעץ מאסיבי, חזק ועמיד בפני פגיעות פיזיות כמו גם בפני מזג האוויר, דקים העשויים מעץ איפאה הם אידיאלים להתקנה במשטחים חיצוניים. לכן גם מחירו של דק איפאה יקר יותר. אך למרות שמדובר בעץ מאסיבי וחזק, קורות דק איפאה הן דווקא דקות יותר מקורות של דקים העשויים מעץ אורן למשל. דק איפאה יכול להגיע בצבעי חום כהה מאוד וגם בצבעי חום בהיר.


מכיוון שדק איפאה הוא דק איכותי ויקר, חשוב שגם התקנתו תתבצע על-ידי אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים. העבודה עם דק איפאה שונה מעבודה עם דקים אחרים, משום שלא כל מקדחה היא עמידה וחזקה דייה לקדוח בקורות העץ המאסיביות של האיפאה. קדיחה לא מקצועית ושימוש בכלי עבודה שאינם מתאימים לעבודה עם דק איפאה יכולה לגרום נזק לדקים, וכל הכסף שהשקעתם בקניית הדק היוקרתי והאיכותי ירד לטמיון.


לכן אם החלטתם שאתם מעוניינים בהתקנת דק איפאה חשוב שתוודאו שמתקין הדק הוא איש מקצוע מנוסה ומיומן שמשתמש בכלי עבודה מתאימים, חזקים ועמידים. בחברת פרגולה הראל תוכלו למצוא דקים פנימיים וחיצוניים מכל סוגי העץ, וגם דק איפאה. בחברת פרגולה הראל עובדים אנשי המקצוע הטובים ביותר, בעלי ידע וניסיון רב בהתקנת דקים בכלל, ודק איפאה בפרט. כל התקנת דקים שמבצעים אנשי המקצוע של פרגולה הראל נעשית במקצועיות, במיומנות ובאיכות בלתי מתפשרת. לכן כשאתם בוחרים בדקים של חברת פרגולה הראל אתם יכולים להיות בטוחים שקיבלתם דקים איכותיים שישדרגו כל חצר או גינה, וישמשו אתכם לאורך זמן רב.